Τι σου έμεινε και τι δεν θέλεις να θυμάσαι από το 2015?

Ό,τι δεν χωράει παρακάτω
Άβαταρ μέλους

makisp
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Αθήνα
Moto: MG V2 1200
Έχει κάνει like: 2 φορές
Έχει δεχθεί like: 3 φορές

Re: Τι σου έμεινε και τι δεν θέλεις να θυμάσαι από το 2015?

Δημοσίευση από makisp » 23 Δεκ 2015, 20:43

Τελευταία απάντηση στην προηγούμενη σελίδα:

Bill, σαβούρδες έχουν φάει όλοι....τέλος καλό όλα καλά που λένε. Απλά αναλύεις αυτό που έγινε, το δουλεύεις στο μυαλό σου, προετοιμάζεσαι για να την επόμενη φορά να το αντιμετωπίσεις και συνεχίζεις με το ίδιο πάθος να χαίρεσαι το χόμπυ σου. Μόνο το τι γίνεται εδώ μέσα να σκεφτείς...όσοι έχουν σπάσει τα ποδάρια τους τα έχουν σπάσει με λίγα χιλιόμετρα και απλά ας πούμε η κακή στιγμή. Αν είναι να σου συμβεί κάτι θα συμβεί λέω εγώ και το πλας του πιέζοντας σε λογικά πλαίσια είναι ότι μαθαίνεις την μοτοσυκλέτα σου και ασκείς τις ικανότητες σου, ώστε σε αυτήν την κακή στιγμή το υποσυνείδητο να δουλέψει και να βγεις σώος.
Τον Θωμά τον έχω πετύχει να πηγαίνει μαλιοκούβαρα και ουδέποτε κινδύνεψε...τσακίστηκε επειδή ρέμβαζε όρθιος στους μαρσπιέδες του και γλίστρησε το πόδι του...δεν έπεσε επειδή πήγαινε μαλιοκούβαρα λοιπόν αλλά επειδή...όπως θες πέστο...άρα οι αναστολές που έχει ο κάθε Θωμάς είναι απλά στο μυαλό του, γιατί και με 50 χιλιόμετρα μπορεί κάλλιστα να ξανασπάσει το ποδάρι του ο καθένας.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

bill_daytona
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: πειραιάς
Moto: yamaha fz6 naked
Κράνος: agv k3-mds m13
Έχει κάνει like: 1 φορά

Δημοσίευση από bill_daytona » 23 Δεκ 2015, 21:22

Ναι κάπως έτσι το σκέφτομαι και γω,και πριν πέσω λογικά πήγαινα,αν ας πούμε σε μια στροφή έμπαινα αρχικά με 50χλμ και μετά απο αρκετες βόλτες εξάσκηση κτλ είχα φτάσει σε σημείο να μπορώ να μπω πλέον με 100 και πάλι δε το έκανα,έμπαινα με 80 (ενδεικτικά νούμερα).
Και όμως έτυχε να γίνει η μλκία και να πέσω,απ το τίποτα,ούτε καν σε στροφή.απλά από τότε έχω ενα φοβο παραπάνω και με έχει πάει πάλι πίσω οδηγικά,θα μου περάσει,ελπίζω.
Βασίλης

Άβαταρ μέλους

Wolfscum
Μέλη
Μέλη
Moto: Aprilia Tuono 1100V4
Κράνος: AGV
Έχει κάνει like: 8 φορές
Έχει δεχθεί like: 21 φορές

Δημοσίευση από Wolfscum » 23 Δεκ 2015, 22:53

Γενικά αδιάφορο έτος για εμένα. Αυτά

Άβαταρ μέλους

aldel
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Βρυξέλλες - Αθήνα
Moto: Yamaha FZS600 Fazer
Κράνος: Shoei GT-Air
Έχει κάνει like: 4 φορές
Έχει δεχθεί like: 1 φορά

Δημοσίευση από aldel » 24 Δεκ 2015, 01:22

Μοτοσυκλετιστικά, θα μου μείνει ένα ταξίδι τριών εβδομάδων Βρυξέλλες-Αθήνα και πίσω, που περιέλαβε διανυκτερεύσεις Στρασβούργο, λίμνη Κόμο, Μπολόνια, Λουκέρνη, Λουξεμβούργο, 5-6 μέρες Φλωρεντία με διάφορες στοχευμένες βόλτες στην Τοσκάνη (Σιένα, Σαν Τζιμιτζάνο κλπ), παρακολούθηση του motoGP στο Mugello, και καμιά βδομάδα Αθήνα που πρόλαβα να κάνω ένα βολτάκι με pappoudi team, καθώς και να ξαναδώ μερικές παλιόφατσες στο Λυκαβηττό.

Επίσης έγραψε καλά και μια βόλτα με Παναγιωτίδη, τον Κώστα το sieche και ένα μάτσο άλλα τρελοκομεία στη Γερμανία. Ξεκινήσαμε από Σόλιγκεν, κατεβήκαμε προς το Eifel, περάσαμε Βέλγιο, την πέσαμε σε ένα μουσείο μπύρας δίπλα σε ένα χιονοδρομικό(!) στις Αρδέννες και πίσω Σόλιγκεν. Μου είχε λείψει πολύ η βόλτα με παρέα και αυτή η φάση εκτιμήθηκε ιδιαιτέρως, thanks guys! :cheers:

Κακή εμπειρία δεν είχα μοτοσυκλετιστικά, χτύπα ξύλο... :tooth:

Επί του προσωπικού όλα καλά μας πάνε επίσης, υγεία όλα καλά, πρακτικά μηδέν προβλήματα και έχουμε και ένα-δύο καλά σχέδια για το μέλλον σε προσωπικό και σε οικογενειακό επίπεδο, που θα μπουν μπροστά το '16.

Σε γενικές γραμμές το '15 ήταν μια καλή χρονιά, που με αφήνει αισιόδοξο για ακόμα καλύτερες επόμενες, κρατώντας πάντα την πισινή που περιγράφεται με το ρητό "ότι ανεβαίνει, κατεβαίνει"... :old:

ΥΓ. Όσον αφορά τους "πρώτη φορά αριστερά και σία", εγώ δε θέλω να το ξεχάσω όλο αυτό το καραγκιοζιλίκι, δεν πρέπει να τα ξεχνάς αυτά, πρέπει να θυμάσαι...
Αλέξανδρος

Πάμε καμιά βόλτα;

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Moto: boGSer 1150
Κράνος: Shoei XR1000
Διάθεση:
Έχει κάνει like: 193 φορές
Έχει δεχθεί like: 196 φορές
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 24 Δεκ 2015, 08:54

Eσύ δε πιάνεσαι ...εσύ ζεις έξω. :P
“Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.”.
ALX

Άβαταρ μέλους

FZMAN
Mέλη
Mέλη
Τόπος διαμονής: Λαμογιστάν
Moto: YAMAHA
Κράνος: SHOEI XR1100
Έχει κάνει like: 11 φορές
Έχει δεχθεί like: 28 φορές

Δημοσίευση από FZMAN » 24 Δεκ 2015, 22:28

Για μένα το 2015 ήταν μια πολύ δύσκολη χρονιά με πολλά οικογενειακά προβλήματα υγείας που μας ταλαιπώρησαν πολύ.
Μοτοσυκλετιστικά ήταν μπορώ να πω μια σχετικά κακή χρονιά μιας και με εξαίρεση δυο τρείς βόλτες καλές έγραψα ελάχιστα εως καθόλου χλμ.
Το σενάριο με την πολιτική στην Ελλάδα δυστυχώς οδεύει πάλι πρός καταστροφή της πατρίδας μας ( ότι απόμεινε δηλαδή).
Θα ήθελα όμως να ευχηθώ ολόψυχα σε όλους τους φίλους εδώ καλές γιορτές και εύχομαι η νέα χρονιά να είναι καλύτερη σε όλα τα επίπεδα για όλους μας.

:cheers:

Άβαταρ μέλους

Yannis990
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: ΑΘΗΝΑ
Moto: 990 ADVENTURE
Κράνος: X-LITE 661
Έχει κάνει like: 133 φορές
Έχει δεχθεί like: 86 φορές

Δημοσίευση από Yannis990 » 25 Δεκ 2015, 14:24

Σε προσωπικό και οικογενειακό επίπεδο ήταν μια καλή χρονιά.
Μοτοσυκλετιστικά ήταν μια καλή χρονιά και θα ήταν ακόμα καλύτερη
αν γινόταν το ταξίδι που είχαμε σχεδιάσει σε Ελβετία και Αυστρία.
Όσο για τα άσχημα πέρασαν, ήταν ελάχιστα και έχουν διαγραφεί
από τη μνήμη (ίσως φταίει και η ηλικία).
Ευχομαι το 2016 να είναι ακόμα καλύτερο για όλους.

Άβαταρ μέλους

Stathis psaltis
Mέλη
Mέλη
Τόπος διαμονής: Athens
Moto: Aprilia pegaso strad
Έχει δεχθεί like: 1 φορά

Δημοσίευση από Stathis psaltis » 27 Δεκ 2015, 02:02

Σε προσωπικο επίπεδο, τα πράγματα κύλησαν όλα ομαλά. Δεν έχω παράπονο.
Εκείνο που μου μένει περισσότερο από το 2015 είναι το υπέροχο καλοκαίρι που πέρασα με αρκετά και απολαυστικά μοτοσυκλετιστικά χλμ.
Εκείνο που δεν θέλω να θυμάμαι είναι το " 1η φροά αριστερά" και τις φάπες που μάζεψε ο Τσίπρας στις διαπραγματεύσεις του Ιουλίου. Ξεφτίλα!
Ελπίζω και εύχομαι το 2016 να είναι μια χρονια που θα φέρει χαμόγελα σε όλους!

Άβαταρ μέλους

vagma
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Moto: suzuki sv 650
Κράνος: Nolan n87
Έχει κάνει like: 13 φορές
Έχει δεχθεί like: 6 φορές
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vagma » 30 Δεκ 2015, 18:09

σε προσωπικο επιπεδο πηγαν ολα σχετικα καλα............σε μοτοσυκλετιστικο επιπεδο ειχε πολλες εκπληξεις........στο πρωτο οκταμηνο ειχα μια συνεχης ταλαιπωρια απο το modenas gt 135 που κατειχα........το ειχα ανεβασει το μαρτη στα 180 κυβικα με πολυ προσωπικη δουλεια αλλα το κιτ κυλινδρος πιστονι ειχαν αλλη αποψη μετα απο 2000 χλμ και αστοχησαν......το κιτ αγορασμενο απο γνωστο ρεκτιφιατζη της αθηνας......εγινε τελικα στα 150 κυβικα οπου και εμεινε......δεν κατορθωσα να ρυθμισω ποτε σωστα το καρμπ κειχιν 28αρι που χα βαλει.......τελικα στα μεσα αυγουστου εσπασε το ρουλεμαν του εκκεντροφορου.......φτιαχτηκε και πωληθηκε το μηχανακι......και τοτε αγοραστηκε ο ερωτας μου suzuki inazuma 250.........και ησυχασα.....ελπιζω το νεο ετος να φερει χαρες υγεια και λεφτα σε ολους......για το τελυταιο δεν το κοβω... :tooth:
Αρχισμηνιας speaking!!!!!!!!!!!!!! :tooth:http://i601.photobucket.com/albums/tt98 ... oqhifz.jpg

Παναγιώτης
Νέα μέλη
Νέα μέλη
Moto: suzuki inazuma 250
Κράνος: camberg duke
Έχει δεχθεί like: 2 φορές

Δημοσίευση από Παναγιώτης » 09 Ιούλ 2017, 19:44

Καλησπέρα. Είδα ότι είχες το suzuki inazuma. Εμεινες ευχαριστημένος;Εγώ το έχω ακόμα και δεν έχω κανένα παράπονο. Σκέφτομαι και εγώ αργότερα για το sv αλλά σκέφτομαι κατά πόσο είναι εύκολο να φορτωθεί!Στο inazuma έχω βάλει τις βάσεις και μπήκαν μια χαρά. Απλώς τα κουτιά ακουμπάνε λίγο στα φλας.
:thumpup:

Απάντηση

Επιστροφή στο “[Αναβάτης] Γενικά θέματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης