Τι σου έμεινε και τι δεν θέλεις να θυμάσαι από το 2015?

Ό,τι δεν χωράει παρακάτω
Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Αθήνα
Moto: boGSer 1150
Κράνος: Shoei XR1000
Διάθεση:
Έχει κάνει like: 212 φορές
Έχει δεχθεί like: 204 φορές
Επικοινωνία:

Τι σου έμεινε και τι δεν θέλεις να θυμάσαι από το 2015?

Δημοσίευση από ALX » 21 Δεκ 2015, 14:25

Για πάμε μια ανασκόπηση τώρα που έμειναν λίγες μέρες πριν φύγει το 2015.

Μοτοσυκλετιστικά αλλά και γενικά σε προσωπικό επίπεδο η απαντήσεις σας. :)

“Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.”.
ALX

Άβαταρ μέλους

bill_daytona
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: πειραιάς
Moto: yamaha fz6 naked
Κράνος: agv k3-mds m13
Έχει κάνει like: 1 φορά

Δημοσίευση από bill_daytona » 21 Δεκ 2015, 21:11

Μου έμεινε το ταξιδακι και τα 550 χλμ που έκανα στην Εύβοια.
Και δε θέλω να θυμάμαι τη σαβούρα που εφαγα και δε μπορούσα να περπατήσω καλά ενάμιση μήνα (και ακόμα Φοβάμαι να ανοίξω τέρμα το γκάζι) :lipseal:
Βασίλης

Άβαταρ μέλους

Gavriilvet
Μέλη
Μέλη
Moto: Κawasaki Kle 400

Δημοσίευση από Gavriilvet » 21 Δεκ 2015, 22:34

Α, ολα κι ολα.. Το 15 ήταν απο τις καλύτερες χρονιές αν όχι η καλύτερη. Ξεκίνησα να οδηγαω επιτέλους μηχανή, εκανα και χαζοταξιδακια της ταξης των 200χλμ, τέλεια ήταν.,

Από άσχημα πράγματα, όλες τις φορές που πήγα στο μάστορα και ξαναγυρισα (μετά τον αλλαξα) για το ίδιο πράγμα, και κυρίως το βράδυ που σκασανε τα ο- rings και έβγαζε ασπρους καπνους κ νόμιζα ότι είχε κάψει φλαντζα. Έμεινα και 2-3 φορές ακόμα, αλλα αυτές ήταν πιο άνωδυνες!

Υγ. Highlight τον test ride event στα μεγαρα
Γαβριήλ

Άβαταρ μέλους

Ravendark
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Μαρούσι
Moto: Peugeot 2
Κράνος: Shoei XR-1100 Hadron
Έχει κάνει like: 50 φορές
Έχει δεχθεί like: 47 φορές

Δημοσίευση από Ravendark » 21 Δεκ 2015, 23:08

μου έμεινε το ταξίδι στα βαλκάνια...
τι θα ήθελα να ξεχάσω; πολλά... αλλά έτσι για το γαμώτο ας πούμε τη μέρα που έμεινα άνεργος...
Εικόνα
-- Γιώργος --

Άβαταρ μέλους

Αήρ
Mέλη
Mέλη
Τόπος διαμονής: Στον κόσμο μου!
Moto: SYM sitycom s 300i
Κράνος: HJC HQ1
Διάθεση:
Έχει κάνει like: 29 φορές
Έχει δεχθεί like: 28 φορές

Δημοσίευση από Αήρ » 22 Δεκ 2015, 10:01

Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ, τα capital control... :baby:
Γιώργος από το Best...

Μη μου τους όρχεις τάραττε...

Άβαταρ μέλους

makisp
Μέλη
Μέλη
Moto: MG V2 1200
Έχει κάνει like: 2 φορές
Έχει δεχθεί like: 3 φορές

Δημοσίευση από makisp » 22 Δεκ 2015, 10:09

Ravendark έγραψε:μου έμεινε το ταξίδι στα βαλκάνια...
τι θα ήθελα να ξεχάσω; πολλά... αλλά έτσι για το γαμώτο ας πούμε τη μέρα που έμεινα άνεργος...
Νεούδι, όλα με καθυστέρηση τα βιώνεις :tooth: :beer:
Εικόνα

Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 22 Δεκ 2015, 10:34

Αήρ έγραψε:Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ, τα capital control... :baby:
...κι εγώ τα ίδια. Δεν μπορώ να διακινήσω τα κεφάλαιά μου :crazy2:
“Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.”.
ALX

KTiNoS
Νέα μέλη
Νέα μέλη
Moto: XT 600
Κράνος: Αιροχ

Δημοσίευση από KTiNoS » 22 Δεκ 2015, 10:44

Το ΟΧΙ που έγινε... ΝΑΙ.....

:crazy2:

Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 22 Δεκ 2015, 12:14

Θέλω να ξεχάσω:
το αρνητικό ρεκόρ χιλιομέτρων που έκανα φέτος.
που δεν πήγα 36ωρο.
που την φάγαμε πάλι από πίσω αν και πρώτη φορά αριστερά.
το ατυχές σπάσιμο του δακτύλου του ποδιού που ακόμα τραβιέμαι. :/

Μου έμεινε:
Η αγορά μιας dslr που ήθελα επί σειρά ετών και τα κατάφερα αν και με ένα σωρό δόσεις.
Η επιτυχημένη απ' όλες τις απόψεις βόλτα στην Πελοπόννησο με το :facebike:
Το ότι πέρασα καλά στις καλοκαιρινές διακοπές λόγω συγκυριών που το ευνόησαν αυτό.
Το ότι παρά τα ζόρια, η οικογένεια είναι μια χαρά.
ALX

Άβαταρ μέλους

TC-drift
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: ΑΘΗΝΑ
Moto: BANDIT 650-TT600R
Έχει κάνει like: 5 φορές
Έχει δεχθεί like: 25 φορές

Δημοσίευση από TC-drift » 22 Δεκ 2015, 14:30

Θέλω να ξεχάσω πως η κατάσταση στην κοινωνία δεν αλλάζει προς τίποτα καλό και πως η πρώτη φορά Αριστερά ήταν κι αυτό μια φάβα. Η ανασφάλεια είναι καθημερινότητα και υποφέρει όλο και περισσότερος κόσμος.

Σε προσωπικό επίπεδο δεν εχω παράπονο. Η οικογένεια μου καλά είναι,αυτό έχει πρωτίστως σημασία.

Επίσης έκανα και κάποια ταξίδια που ήθελα στην Ελλάδα φέτος (Άγραφα, Τζουμέρκα,Μαστοροχώρια Ιωαννίνων) και κυρίως το 10ήμερο στις Άλπεις που το ήθελα απο χρόνια και με γέμισε μοτοσυκλετιστικά. Καπου 8-9000 ταξιδιωτικά χλμ φέτος άσφαλτο-χώμα, μακάρι να ταν πάντα έτσι..

Επίσης να θυμάμαι φέτος που πήρα ένα υπέροχο αναβατόριο-ράμπα για το γκαραζάκι μου που το ήθελα απο χρόνια και πραγματικά αξίζει.

Εύχομαι ότι επιθυμεί ο καθένας και απο τη νέα χρονιά να φτιάξουν τα πράγματα έστω λίγο, να βρούμε λίγο αισιοδοξία.

Άβαταρ μέλους

naftilos
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Αθηνα Ηρακλειο
Moto: Αprilia pegaso+capon
Κράνος: SHARK VISION-R
Έχει κάνει like: 74 φορές
Έχει δεχθεί like: 97 φορές

Δημοσίευση από naftilos » 22 Δεκ 2015, 16:11

bill_daytona έγραψε:Μου έμεινε το ταξιδακι και τα 550 χλμ που έκανα στην Εύβοια.

.................. (και ακόμα Φοβάμαι να ανοίξω τέρμα το γκάζι) :lipseal:
Και πολύ σοφά πράττεις, διότι ο φόβος φυλάγει τα έρημα. Όταν αυτός εκλείψει η επομένη χύμα έχει οπλίσει, και περιμένει την κατάλληλη στιγμή να απασφαλήσει.

loutsos13
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: birmingham
Moto: a - motos
Έχει δεχθεί like: 6 φορές

Δημοσίευση από loutsos13 » 22 Δεκ 2015, 16:16

ηταν απλα η καλυτερη χρονια εβερ απλα τη να πρωτοπω πηρα πτυχιο βρηκα δουλεια στην αγγλια να φυγω απο αυτο το χαλι ολα τελεια διακοπες τα παντα !το μονο αρνητικο ο μαλακας για να μην πω τιποτα χειροτερο που μου επεσε απο πισω ενω ημουνα σταματημενος στο φαναρι σε ευθεια 3 χιλιομετρον !μακαρι και το 16 να ειναι το ιδιο !!

Άβαταρ μέλους

naftilos
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Αθηνα Ηρακλειο
Moto: Αprilia pegaso+capon
Κράνος: SHARK VISION-R
Έχει κάνει like: 74 φορές
Έχει δεχθεί like: 97 φορές

Δημοσίευση από naftilos » 22 Δεκ 2015, 16:20

Μου έμεινε το ταξίδι στα βαλκάνια, το χωμάτινο τετραήμερο στην Πίνδο από πάντα βρέχει μέχρι πρεσπες, και ακόμα 2 χιλιάρες ημερησιες βόλτες που τις χάρηκα. :yes:
Θα ήθελα να ξεχάσω ως μηδέποτε γενόμενο, το πρώτη φορά αριστερά, να φύγει και να μην ξανάρθει. :cross: :cross:

Άβαταρ μέλους

makisp
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από makisp » 22 Δεκ 2015, 17:47

Ταξίδι φέτος 0, εκδρομούλα 1 με το facebike, κοντινές βολτούλες μου φαίνεται 2 και κάπου εκεί ολοκληρώνονται τα μοτοσυκλετιστικά μου χιλιόμετρα για φέτος, που δεν ξέρω ακριβώς αλλά λογικά κάτω των 3.000. Η χειρότερη μου έβερ χρονιά μοτοσυκλετιστικά όχι τόσο λόγω οικονομικών αλλά κυρίως λόγο ψυχολογίας. Αυτά βέβαια έρχοντε και παρέρχοντε όπως και όλα στη ζωή και ελπίζω το 2016 να μας πάει καλύτερα.
Αλλαγή επαγγέλματος εφέτος και μετά από 3 έτη ανεργίας φαίνεται ότι ήρθα από την επαρχία στην Αθήνα για να καταλήξω αγρότης :tooth:
Η κοινωνία και η πραγματική οικονομία δείχνουν να έχουν προσαρμοστεί στα δεδομένα των τελευταίων ετών και αυτό δείχνουν η αύξηση στις πωλήσεις των αυτοκινήτων 30% από πέρισυ και άλλο 30% από πέρισυ προς πρόπερσυ, η πληρότητα για τα Χριστούγεννα στους περισσότερους προορισμούς κλπ.
Αυτό που δεν αλλάζει με τίποτα είναι το κολλημένο μυαλό του Έλληνα τύπου Ολυμπιακός ενάντια στον Παναθηναικό, το οποίο αδυνατεί μετά από 6 χρόνια κρίσης να αναλύσει τις καταστάσεις, να κάνει επιτέλους την αυτοκριτική του και να χαράξει τον δρόμο για την διέξοδο την ατομική, την κοινωνική αλλά και την εθνική.
Όπως το βλέπω εγώ, αν λύσει ο καθένας το οικονομικό του αδιέξοδο, με τρόπο που να συνάγει και να εξυπηρετεί και τον εθνικό οικονομικό προσανατολισμό (πχ πρωτογενής, δευτερογενής τομέας) τότε θα ξεπεράσει και η κοινωνία και η χώρα τον σκόπελο την ύφεσης και όλα θα πάνε καλά. Αφήστε λοιπόν τα δεξια και αριστερά γιατί ο λογαριασμός ούτε σι άλλως θα πληρωθεί και επικεντρωθείτε στο τι μπορεί να κάνει ο καθένας προσωπικά. :cheers:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Moustardas
Mέλη
Mέλη
Κράνος: Shoei XR-1100

Δημοσίευση από Moustardas » 22 Δεκ 2015, 19:47

Μοτοσυκλετιστικά το 2015 είναι η καλύτερη χρονιά μου. :whistling:

Βόλτα ποδαρικού με τον Ζώη στις 3 Ιανουαρίου, στο άδειο εκείνη την εποχή Λουτράκι. Μία εβδομάδα μετά, βόλτα στο Φενεό κι αναίμακτη τουμπίτσα σε πάγο. :blush:

Στις 10 Απριλίου, αναχώρηση για Τρίκαλα μαζί με φίλο κι επιστροφή λίγες μέρες μετά το Πάσχα. Φουρνα-Ρεντίνα-λίμνη Σμοκοβου στο ανέβασμα. Ενδιάμεσα βρίσκουμε έταιρο καππαδόκη στη Λάρισα και μας βολτάρει από εξίσου πανέμορφες διαδρομές φτάνοντας μέχρι τη Κοζάνη. Επιστροφή μεσω Τρικάλων-Άρτας, πέρασμα από λιμνη Κρεμαστών και Καρπενήσι. :)

25-26 Απριλίου. 36ωρο. Κεφάλαιο από μόνο του. Μετά από 6 χρόνια, κατάφερα και δήλωσα για πρώτη φορά συμμετοχή. :moto:

Αρχές Μαϊου μια μικρή βόλτα μέχρι τον Φενεό παρέα με ένα Honda κι ένα KTM και 10 Μαϊου, η Facebikιτικη βόλτα στην Πελλοπόνησο. :cheers:

Το ημερολόγιο στις 20 Ιουνίου, δείχνει πως με δύο "τσίτσιδους", το ίδιο Honda κι άλλο KTM, βολτάραμε σε Στεμνίτσα, Λαγκάδια και πέριξ. ;)

Μέσα Ιουλίου, η μηχανή φορτώνεται και παει για 3 μέρες στην Άνδρο.

Στις 4 Αυγούστου, ξαναμπαίνει το τριβάλιτσο και για 10 μέρες η μηχανή γράφει χιλιόμετρα στις Δολομιτικές Άλπεις στην Ιταλία κι ολίγο από Αυστρία. :whistling: :blush:

Οι παραπάνω βόλτες και αρκετές στιγμές με ανθρώπους και φίλους που αγαπάω, μου έχουν μείνει από το 2015. Από δυσάρεστα, προς τα παρόν έχω διαγράψει τα περισσότερα :yes:
Ο χειρότερος εχθρός της κέτσαπ

Άβαταρ μέλους

ibar132
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: αθηνα
Moto: tiger1050
Κράνος: arai qv
Έχει κάνει like: 66 φορές
Έχει δεχθεί like: 24 φορές

Δημοσίευση από ibar132 » 22 Δεκ 2015, 21:59

δεν μπορω να ξεχασω τα πνιγμενα παιδια στο αιγαιο...
θα ηθελα να ξεχασω τη θεση που βρισκεται η χωρα κ ο κοσμος αλλα δε...
βαρια η πρωτη φορα αριστερα αλλα δεν ξεχνω τοσο ευκολα τα 40χρονια κεντροδεξια...

μοτοσυκλετιστηκα ηταν μια μετρια προς καλη χρονια...μακαρι κ του χρονου
υγεια να εχουμε κ τα πραγματα θα πανε καλυτερα!
يفغينيا

Los buenos somos más!!

ironMANos®
Mέλη
Mέλη
Τόπος διαμονής: Περαμα-Πειραια
Moto: BANDIT 1250

Δημοσίευση από ironMANos® » 22 Δεκ 2015, 22:56

Είχα μια καλή χρονιά τοσο σε μοτοσυκλετιστικό,οσο και σε προσωπικο επίπεδο.

Ξεφορτώθηκα το μπαούλο και απόκτησα πραγματική μοτοσυκλέτα στημένη και βελτιωμήνη ...όπως την ηθελα. :thumpup:
Απόκτησα και ενα μπονους συλλεκτικό Κατάνα ,μετα απο μεσολάβηση του Βαγγέλη :cheers:
Χιλιομετρα δεν έγραψα(3500 με το Bandit),ταξιδι δεν πήγα λόγο οικονομικών,αλλα με ευχαριστεί και που τις βλέπω όλες στο πάρκινγκ. :D
Μενει να απκτησω και ενα Νιντζα 900 για ολοκληρωθει η ευτυχία,αλλα ξαφνικά φέτος χαθηκανε ολα απο τις σελίδες των αγγελιών. :what:
Οι έστω και λίγες μέρες( 70 ) εργασίας μου επέτρεψαν να παραμείνω και φέτος στην Ελλάδα και ευελπιστώ οτι και του χρόνου θα παραμείνω,αν και καλού κακού εχω μεταφράσει τα πτυχία μου και είμαι stand-by για γερμανία.

Φέτος ενεργοποιήθηκα και πολιτικά μετα απο 27 χρόνια απουσίας.
Η πολιτκή έξω απο τα τηλεπαράθυρα και τα μπλοκς ,ειναι διαφορετική,βλέπεις τα πράγματα διαφορετικά.
Εκει λοιπόν βλέπεις και την ευθύνη του ψηφοφορου που είναι έτοιμος να ψηφίσει τον καλύτερο παραμυθά και όχι αυτόν που εξηγεί το πως θα βγούμε απο την κρίση,οχι με δραχμή,όχι με λεονταρισμούς στους εταίρους αλλα μεσα απο απαλλαγή απο τον κρατισμό,εκσυγχρονισμό του κρατους και χαμηλή φορολογια.
Επενδύσεις με φορολογια επιχειρήσεων στο 40% και προκαταβολή φορου για το επόμενο έτος,απλά δεν θα υπαρξει ποτέ και όποιος το επικαλείται απλά σας δουλεύει.

Με χαρα βλέπω γνωστούς μου(αριστερούς) να πηγαίνει για δουλειά σε χώρες με φιλελεύθερη πολιτική ενω στην χωρα μας ο ορος φιλελευθερος ειναι περίπου βρισιά. :?:
Με λύπη παλι βλέπω φίλους να χάνουν την δουλειά τους και να κάνουν παρεα σε εμας τους μακροχρόνια περιθοριοποιημένους,όμως εαν γυρίσουμε πίσω τον χρόνο 5 χρόνια ας πουμε σε εποχές που περιεγραφα την κατασταση στην εργασια μου,λέγοντας οτι έχουν τσακίσει τα μεροκάμματα οι αλλοδαποι καποιοι σιωπούσαν ενω άλλοι αφηναν σκιες για φασισμό...................
Αυτα τα λίγα,άλλα καλά,αλλα άσχημα,ειμαστε καλά,ελπίζουμε και δουλεύουμε για ενα καλυτερο αυριο.
Και κατι για το τελος.
Το να βρισκόμαστε εστω και εντος Αττικής,για ενα καφεδάκι ειναι πιο χρήσιμο,απο το να προσδοκούμε καποια εκδρομη 700+χλμ.............φαντάζει ανέκδοτο πιά. :?:

Άβαταρ μέλους

ibar132
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: αθηνα
Moto: tiger1050
Κράνος: arai qv
Έχει κάνει like: 66 φορές
Έχει δεχθεί like: 24 φορές

Δημοσίευση από ibar132 » 23 Δεκ 2015, 01:11

ironMANos® έγραψε: Το να βρισκόμαστε εστω και εντος Αττικής,για ενα καφεδάκι ειναι πιο χρήσιμο,απο το να προσδοκούμε καποια εκδρομη 700+χλμ.............φαντάζει ανέκδοτο πιά. :?:
:cheers:
يفغينيا

Los buenos somos más!!

Άβαταρ μέλους

bill_daytona
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: πειραιάς
Moto: yamaha fz6 naked
Κράνος: agv k3-mds m13
Έχει κάνει like: 1 φορά

Δημοσίευση από bill_daytona » 23 Δεκ 2015, 17:59

naftilos » 22 Δεκ 2015, 16:11 έγραψε:
bill_daytona έγραψε:Μου έμεινε το ταξιδακι και τα 550 χλμ που έκανα στην Εύβοια.

.................. (και ακόμα Φοβάμαι να ανοίξω τέρμα το γκάζι) :lipseal:
Και πολύ σοφά πράττεις, διότι ο φόβος φυλάγει τα έρημα. Όταν αυτός εκλείψει η επομένη χύμα έχει οπλίσει, και περιμένει την κατάλληλη στιγμή να απασφαλήσει.
απ τη μία και γω έτσι το βλέπω,έχεις δίκιο,απ την άλλη ποτέ δε πήγαινα δίχως αύριο,απλά είχα βελτιωθεί κάπως οδηγικα και πήγαινα μέχρι ενός σημείου που ένιωθα ασφαλής,ένα 80% δηλαδή,απλά ήταν η κακια η ώρα που λέμε (και πάλι Καλά που φοραγα οτι φόραγα από εξοπλισμό και δεν έπαθα τίποτα απ τη μέση και πάνω).το θέμα είναι ότι έδωσα το χτ και πήρα το fazer γιατί ήθελα παραπάνω γκάζι για βόλτες σε στροφιλίκια και για να μπω και σε κανα track day,και τώρα στην ουσία το παραπάνω γκάζι νομίζω πάει χαμένο έτσι όπως πάω..μόνο στα 550 χλμ στην Εύβοια που τα έκανα δικάβαλο μπορεί να βοήθησε,όχι οτι με το χτ δε θα τα έκανα,απλά πιο άνετα σε εθνικές κτλ..τέλος πάντων ελπίζω ότι με το καιρό θα μου περάσουν τα ψυχολογικα της τούμπας και θα μπω και σε κάνα track day επιτέλους!
Νομίζω βγηκα λίγο οφ τοπικ :grin:
Βασίλης

Άβαταρ μέλους

makisp
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από makisp » 23 Δεκ 2015, 20:43

Bill, σαβούρδες έχουν φάει όλοι....τέλος καλό όλα καλά που λένε. Απλά αναλύεις αυτό που έγινε, το δουλεύεις στο μυαλό σου, προετοιμάζεσαι για να την επόμενη φορά να το αντιμετωπίσεις και συνεχίζεις με το ίδιο πάθος να χαίρεσαι το χόμπυ σου. Μόνο το τι γίνεται εδώ μέσα να σκεφτείς...όσοι έχουν σπάσει τα ποδάρια τους τα έχουν σπάσει με λίγα χιλιόμετρα και απλά ας πούμε η κακή στιγμή. Αν είναι να σου συμβεί κάτι θα συμβεί λέω εγώ και το πλας του πιέζοντας σε λογικά πλαίσια είναι ότι μαθαίνεις την μοτοσυκλέτα σου και ασκείς τις ικανότητες σου, ώστε σε αυτήν την κακή στιγμή το υποσυνείδητο να δουλέψει και να βγεις σώος.
Τον Θωμά τον έχω πετύχει να πηγαίνει μαλιοκούβαρα και ουδέποτε κινδύνεψε...τσακίστηκε επειδή ρέμβαζε όρθιος στους μαρσπιέδες του και γλίστρησε το πόδι του...δεν έπεσε επειδή πήγαινε μαλιοκούβαρα λοιπόν αλλά επειδή...όπως θες πέστο...άρα οι αναστολές που έχει ο κάθε Θωμάς είναι απλά στο μυαλό του, γιατί και με 50 χιλιόμετρα μπορεί κάλλιστα να ξανασπάσει το ποδάρι του ο καθένας.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “[Αναβάτης] Γενικά θέματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης