Βαλκανική ταχεία 6 χώρες, 6 μέρες

Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Σάββας
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Λαμογία .
Moto: HONDA - YAMAHA
Κράνος: HJC IS 17
Έχει κάνει like: 2 φορές

Re: Βαλκανική ταχεία 6 χώρες, 6 μέρες

Δημοσίευση από Σάββας » 12 Μάιος 2014, 08:18

Τελευταία απάντηση στην προηγούμενη σελίδα:

naftilos έγραψε:Εγώ πάλι λεω πως θα πρέπει άμεσα να στήσω κουμπάρα για να καταφέρω να καβατζάρω 5-6 κατοστάρικα, ώστε του χρόνου αν μπορέσω, να επαναλάβω το οδοιπορικό κάνοντας τις 6 μέρες του ταξιδίου 10 γιατί πραγματικά δεν την χόρτασα αυτή τη βόλτα. Τα μέρη ήταν τόσο όμορφα, οι ρυθμοί της ζωής τόσο χαλαροί, οι άνθρωποι τόσο γήινοι.
Αυτά τα 380 ευρώ που ξόδεψα ήταν τα καλύτερα ξοδεμένα ευρώ που έχω ξοδέψει ποτέ. Έπιασαν όλα τόπο μέχρι το τελευταίο.
Εγώ ούτε κουμπαρά δεν έχω πλέον ! :tooth:

Από αντοχές δε?
Πετάω,πάω μέχρι τα Μακ Ντόναλτς και γυρνώ σπίτι, κανά 60άρι χλμ, μιλάμε για Μαραθωνοδρόμο, περπατώντας δε άντε 100-150 μέτρα ! Μπάζο σκέτο ! :lolnb:

Θα βάζω μισό ένα ευρώ τη μέρα,μέχρι να γίνω καλά νέο μοτοσακό θα παίρνω ! :yes:

Για πε τώρα κανά παραλειπόμενο από τη βόλτα, ήσασταν εντελώς καλά παιδιά δηλαδής και ασχοληθήκατε μόνο με μοτοσυκλετιστικά δρώμενα? :whistling:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Barbadinos
Mέλη
Mέλη
Τόπος διαμονής: West Athens
Moto: VFR 800x crossrunner
Κράνος: suomy sr sport
Έχει κάνει like: 17 φορές
Έχει δεχθεί like: 5 φορές

Δημοσίευση από Barbadinos » 12 Μάιος 2014, 21:11

Μπράβο ρε μάγκες πολύ όμορφο το οδοιπορικό σας...μας ταξιδέψατε... :worshippy:

Να είστε πάντα καλά και να το ξανακάνετε..

Η περιγραφή είναι υπεράνω κριτικής..το απόλαυσα...

:cheers: :cheers:
Ολα είναι δύσκολα...προτού γίνουν εύκολα

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
makisp
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Αθήνα
Moto: MG V2 1200
Έχει δεχθεί like: 1 φορά

Δημοσίευση από makisp » 13 Μάιος 2014, 17:01

Ευχαριστούμε παίδες. Ταξιδάκια στα Βαλκάνια είναι εύκολα, γρήγορα, οικονομικά και σχετικά ασφαλή, αν και βέβαια καμία σχέση με Δυτική Ευρώπη, αλλά και κανένας λόγος σοβαρής ανησυχίας. Η Δυτική Ευρώπη είναι και παρασάγκας ασφαλέστερη και από την Ελλάδα. Εμείς οι Έλληνες και ειδικά οι 40+, έχουμε το προνόμιο να θυμόμαστε και υποτυπώδες οδικά δίκτυα και οδικές συμπεριφορές πρωτευόντων. Προβληματικές συμπεριφορές υπήρχαν μόνο στην Αλβανία, στα υπόλοιπα Βαλκάνια ήταν μια χαρά.

Τίποτα άλλο Σαββούλη δεν έπαιξε.
Μοτοσυκλετιστικά είχαμε εκεί στο Μαυροβούνιο και στο τέλος του ταξιδιού της δεύτερης μέρας και ένα αναζωογονητικό παιχνιδάκι με κάτι ντόπιους. Έτσι για να βγούμε από την μονοτονία της ταξιδιωτικής οδήγησης και να δουλέψουν και λίγο οι αρθρώσεις.
Μόλις μπήκαμε στο Μαυροβούνιο, είδαμε επιτέλους άσφαλτο μαύρη της προκοπής και καλή χάραξη. Καμία σχέση με αυτή της Αλβανίας και των Σκοπίων. Όμορφη αυτή η διαδρομή, παραθαλάσσια και περνάει από ένα σωρό πόλεις όμορφες, παραθαλάσσιες και παραδοσιακές. Είμασταν κάπου μεταξύ Bar και Butva, οδηγούσαμε ήρεμα και χαζεύαμε το τοπίο. Βλέπω στους καθρέπτες, 2 μοτοσυκλέτες. Μας περνάνε και ήταν ένα superduke και ένα monster αγνώστων λοιπών στοιχείων. Οδηγούσαν ήρεμα και αυτοί, αλλά η άσφαλτος ήταν ωραία και σε έβαζε σε πειρασμό, οπότε σε κάποιο σημείο τους προσπερνάω. Έτσι λοιπόν αρχίσαμε να παίζουμε και ο τύπος με το superduke με πήγαινε ρόδα...δεν διαβάζει φαίνεται Facebike και δεν ξέρει ότι ενίοτε στις στροφές πέφτω και στα φρένα...σκέφτομαι. Πηγαίναμε ωραία και το ευχαριστιόμασταν αλλά μην ξέροντας τον δρόμο έκανα και κράτη. Κάποια στιγμή λοιπόν ο duke με περνάει...για να δούμε σκέφτομαι...τον βλέπω στην πρώτη αριστερή παρατεταμένη των 120-130 και μπαίνει φέτα...με τέτοια άσφαλτο τι να φοβηθείς, είχες και ορατότητα...φέτα και εγώ...αλλά εκεί πάνω στην κορύφωση της ευχαρίστησης...είχε η άσφαλτος κάποια κυλότητα που απλά το μάτι δεν την παρατήρησε. Συνήθως σε τέτοιες φάσεις βρίσκει κάτω ο μαρσπιές αλλά τώρα ακούστηκε ένα γκούπ απόλυτο και ανατριχιαστικό...το κέρατο του σκέφτομαι...τι βρήκε?. Στην μεθεπόμενη των ιδίων περίπου χιλιομέτρων ξανασκάω σε κάτι που ούτε κατάλαβα τι ήταν στην έξοδο...και βλέπω το πιρούνι να κοπανιέται, η απόσβεση επαναφοράς δεν επαρκεί και βρίσκεται το μπροστινό σύστημα στον αέρα...το κέρατο σου,σκεφτόμουν...ενώ το Guzzi έκανε ένα βαριεστημένο κούνημα του τιμονιού του...προσγειωνόταν και συνέχιζε ατάραχο...ε αυτό μου έκοψε την φόρα και το ξαναγυρίσαμε στην φυσιολατρία :tooth:
Σταματάμε λίγο παρακάτω για φωτογραφίες και έρχεται αλαφιασμένος ο Θωμάς και άρχισε...ρε τι γίνεται ρε συ εδώ...όλοι έτσι οδηγάνε?
Καλά οι μηχανές αλλά και τα Vario, μου κάνει? Έτρεχα για την ζωή μου μου λέει με την φωνή να τρέμει από την αδρεναλίνη...Τι ήθελα και τον προσπέρασα(Ένα mercedes Vario). Ο τύπος το πήρε πατριωτικά. Κολλημένος από πίσω μου και στις στροφές να βλέπω την καρότσα έτοιμη να με περάσει. Που να πάω και τι να γινώ. Έτρεχα για την ζωή μου, ούτε φρένα, ούτε τίποτα, απλά έστριβα... Κάπου εκεί θυμήθηκα και εγώ, ότι είχα χαλαρώσει την προφόρτιση πίσω στα Σκόπια και έτσι κάπως εξηγείται και το πρώτο σκάσιμο. Το δεύτερο δε, ήταν μοναδική εμπειρία. Tank slapping σε Guzzi απλά δεν παίζει. Αν είχα κανά gsxr ως το 96, μάλλον δεν θα ήταν αστείο και γι αυτό λέω ότι έχει σημασία και η μοτοσυκλέτα και όχι μόνο ο αναβάτης. To superduke με τα wp, παρόλο που θεωρείτο νευρική μοτοσυκλέτα, δεν φάνηκε να κατάλαβε τίποτα αν και ίσως να είχε λίγο διαφορετική τροχιά και να τα απέφυγε. :?:
Θωμά το έγραψες του κάνω? Τι να γράψω ρε συ μου κάνει? Γιατί πρόλαβα να κάνω τίποτα? Έτρεχα για την ζωή μου σου λέω. :tooth:
Αυτό ήταν ένα όμορφο περιστατικό από αυτά που σπάνε την μονοτονία και τα θυμάσαι και γελάς και διηγήσαι αργότερα. Γενικά δεν είχαμε και πολλές ευκαιρίες για στρίψιμο :tooth:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

naftilos
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Αθηνα Ηρακλειο
Moto: Αprilia pegaso+capon
Κράνος: SHARK VISION-R
Έχει κάνει like: 90 φορές
Έχει δεχθεί like: 112 φορές

Δημοσίευση από naftilos » 13 Μάιος 2014, 19:31

makisp έγραψε: Έτσι λοιπόν αρχίσαμε να παίζουμε και ο τύπος με το superduke με πήγαινε ρόδα...δεν διαβάζει φαίνεται Facebike και δεν ξέρει ότι ενίοτε στις στροφές πέφτω και στα φρένα...σκέφτομαι.
Ρε συ δεν πέφτουμε στα φρένα στη στροφή, και αν πέφτουμε στα φρένα δεν το γράφουμε δημοσίως . Γράφουμε για φρένα μόνο πριν την στροφή, πόσες φορές θα το πούμε? Αν δεις ότι δεν σε παίρνει η στροφή με το προηγηθέν φρενάρισμα, απλά πέφτεις στο χαντάκι, η μπαίνεις και σφηνώνεις κάτω απο το αντιθέτως ερχόμενο φορτηγό παλικαρίσια, φρένο πάντως δεν πατάς, ξεκάθαρα πράγματα.
Α Π Α Γ Ο Ρ Ε Υ Ε Τ Ε
Τώρα θα διαβάσει ο ταπταπης αυτά τα αναρχοκομουνιστικα, θα του γυρίσει το μάτι ανάσκελα και θα επικαλεστεί το ανάλογο άρθρο του φον στριφτεν μπιχτεν στραμουλιχτεν που έκανε τη διαδρομή, Σείριος, Ανδρομέδα, Ορίωνας, Άλφα του Κενταύρου σε 33 δεύτερα 66 κλασιματα και 12 ρεψιματα, το οποίο θα απαγορεύει ρητώς δια ροπάλου και επί ποινής θανάτου αυτόν που θα τολμήσει να φοβηθεί επειδή βλέπει ότι δεν τον παίρνει η στροφή και πάει καρφί για το αντιθέτως ερχόμενο τριαξονικο παρεκτρεπομενο, η τη σταθερή νησίδα, και θα του περάσει σαν ιδέα απο το μυαλό να πατήσει φρένα μπας και γλιτώσει :cry: :cry: :cry:

Άβαταρ μέλους

Θανος.Κ
Mέλη
Mέλη
Moto: Honda SH300i C/ABS

Δημοσίευση από Θανος.Κ » 13 Μάιος 2014, 19:37

Χαχα ο Θωμας!!!!
Χαμογελάτε κάνει καλό!!!

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
makisp
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από makisp » 13 Μάιος 2014, 19:40

Δεν υπάρχεις λέμε :lolnb: :lolnb:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Σάββας
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από Σάββας » 13 Μάιος 2014, 21:36

Μάκη καλά τάγραψες φίλε μου αλλά ........ο έτερος Καππαδόκης ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ φίλε μου ! :lolnb:

Θωμά δώσε και άλλο βρε σύ, είναι απασχολημένος με το κυνήγι της ουράς τώρα και δε μπαίνει εδώ,λέμε ότι θέλουμε ελεύθερα ! :yes: :tooth: :lolnb:

Έτσι δεν πατάμε φρένο ρε σύ.....βγαίνουμε επικά και ξηλώνουμε κολώνες, πινακίδες και ότι άλλο βρεθεί στο διάβα μας ! :yes: :tooth: :lolnb:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Patapios
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Νεα Ιωνια
Moto: Τiger 1050 SE
Κράνος: hjc prha-10

Δημοσίευση από Patapios » 13 Μάιος 2014, 21:37

:shades:
FaceTiger.gr Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Σάββας
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από Σάββας » 13 Μάιος 2014, 21:51

Νάτα νάτα, ήρθε το πουλάκι μου, ρε καλώς το ! :yes: :tooth: :lolnb:

Tail Hunter ! :lolnb:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

naftilos
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από naftilos » 13 Μάιος 2014, 22:38

makisp έγραψε: Αυτό ήταν ένα όμορφο περιστατικό από αυτά που σπάνε την μονοτονία και τα θυμάσαι και γελάς και διηγήσαι αργότερα. Γενικά δεν είχαμε και πολλές ευκαιρίες για στρίψιμο :tooth:
Εμένα αυτό το περιστατικό δεν μου έσπασε τη μονοτονία, ταχυπαλμία μου ανέβασε, έφτασε την αδρεναλίνη στα κόκκινα.
Ο ένας εκ των δυο τοπικών καγκούρων ήταν τιμόνι τρελό και αφιονίσθηκε που τόλμησες και τον πέρασες, ο δεύτερος ήταν του χεριού μου αλλά η κλούβα μερσεντές με τον τουρμπισμενο κινητήρα δύνης και τη μπουκάλα νίτρου και γλυκερίνης που έφτυνε απο την εξάτμιση μασούρια νιτρογλυκερίνης ήταν άνευ συναγωνισμού.
Αυτη η κλούβα δεν κατάλαβα ποτε και πως μπήκε στο παιχνίδι.
Όταν πέρασες τον πρώτο τρικαγκουρα και άρχισε να αυξάνετε ο ρυθμός, θεώρησα ορθότερο να μείνω πίσω απο τον δεύτερο κακγουρα με το μονστερ, και να μην τον έχω κολλημένο στη ρόδα μου αλλά να είμαι εγώ κολλημένος στη δική του.
Όμως ανεβάσατε παρα πολύ το ρυθμό μπροστά, και ο δεύτερος κακγουρας άρχισε να μένει σιγά σιγά πίσω.
Εκεί με έπιασε ένα άγχος μη σε χάσω απο το οπτικό μου πεδίο, και μείνω μόνος και έρημος σε ξένη χώρα χωρίς να μιλάω και τη γλώσσα, και αναγκάστηκα να τον πατήσω και φύγω μπροστά να κρατήσω οπτική επαφή για να μη σας χάσω.

Και εκεί ακριβώς είναι που πετάχτηκε ξαφνικά εμπρός η πολεμική κλούβα και μπαίνει στην επόμενη στροφή με τα τέσσερα στριγκλίζοντας.
Λέω δεν παίζει κάτι τέτοιο, δεν γίνονται αυτά τα πράγματα, κάτι κατάλαβα λάθος.
Σε μια σύντομη ευθεία ανοίγω να περάσω αλλά επιταχύνει ανάλογα και το φορτηγό και είναι αδύνατον να περάσω πριν φτασει η επόμενη στροφή στο κομμάτι της ευθείας που αναλογεί. Μένω μ@λ@κας για λίγο προσπαθώντας να επεξεργασθώ την πληροφορία. Πως είναι δυνατόν ένα φορτηγό να επιταχύνει σαν 1000αρα μηχανή? Κάνω άλλη μια προσπάθεια, τίποτα, αυτό το φορτηγό με τον κινητήρα δύνης και τα άγνωστα πυρηνικά καύσιμα δεν είναι δυνατόν να προσπεραστεί σε βραχύ σημείο ευθείας. Κάθομαι απο πίσω λοιπόν και περιμένω ανήμπορος, έχοντας και το άγχος μην χάσω τους μπροστινούς, αλλά ευτυχώς ο ρυθμός του φορτηγού στις στροφές δεν αφήνει περιθωρια στους μπροστινούς να απομακρυνθούν και να ξεκόψουν.
Σε κάποιο σημείο μετά απο στροφή ο δρόμος γίνετε ποιο ανηφορικός και δυο λουρίδες για αυτούς που ανεβαίνουν ενώ ακολουθεί μια ευθεία καμία 150αρια μέτρα.
Αυτη είναι η ευκαιρία μου λέω, βρε κι@ρατα θα με αναγκάσεις να κατεβάσω μια ταχύτητα και να κάψω άχρηστα και αναίτια ένα κρασοπότηρο βενζίνα αλλά θα σε πατάξω.
Κατεβάζω μια 5η και χουφτώνω τη μανετα του γκαζιού γέρα, μπαίνω στη δεξιά λουρίδα μιας και το πολεμικό φορτηγό μένει ανυποχώρητο στην αριστερή και επιταχύνει σαν SS. Τέρμα η οικονομία σκέφτομαι είναι θέμα τιμής, επιταχύνω και εγώ όσο μπορει να μου δώσει ο κινητήρας, κρατάω και την ανάσα μου σε μια προσπάθεια να μην ταράξω το ισοζύγιο βαρών και μαζών.

Αρχίζω και κερδίζω πολύ αργά έδαφος και βλέπω την ευθεία που αρχίζει και τελειώνει και πλησιάζει η αριστερή κλειστή.
Να κόψω σκέφτομαι, θα καταλήξουμε και οι δυο αφισα απέναντι στο βράχο και εγώ θα είμαι ο χαμένος γιατί είμαι μισό αμάξι μπροστά και θα μου έρθει απο πίσω να με σιδερώσει.
Μεχρι να το σκεφτώ καλά και να αποφασίσω η στροφή εχει φτασει, η ταν η επί τας λέω, ρίχνω τη μηχανή και χρησιμοποιώ και τις δυο λουρίδες του ρεύματος μου για να γλυκάνω το τόξο σκεπτόμενος που πας βρε μ@λ@κ@ έτσι σε βρεμένη άσφαλτο να γίνεις αφίσα απέναντι στα κάθετα Βραχιά της δεξιάς πλευράς.
Όντως κατάφερα και πέρασα και είμαι ακόμα ζωντανός, σκέπτομαι ώρα να κόψω λίγο γιατί η άσφαλτος είναι και βρεμένη.
Ναι αμέ, ευσεβής πόθοι, ο τύπος η οι τύποι μέσα στο φορτηγό (πραγματικά δεν είχα το χρόνο να δω ποιος οδηγούσε η αν ήταν και άλλοι μέσα) εχει αφιονιστεί, το βλέπω στους καθρέπτες ότι ο προφυλακτήρας του είναι στην πινακίδα μου και όπου νάναι η θα με πατήσει η θα με αναρροφήσει η πολλαπλή εισαγωγής απο τις γρίλιες τις μάσκας και θα με φτύσει απο την εξάτμιση σαν κατάλοιπο νοθευμένου καυσίμου.
Τρεχάτε ποδαράκια μου να μη σας χ@σει ο κ@λος σας. Δεν τρέχω πλέων για να περάσω κάποιον τρέχω για γλιτώσω και δεν μπορώ να κερδίσω έδαφος γιατί η ανηφόρα εχει πλέον τελειώσει. Έχω ανεβάσει τις εφεδρείες της ψυχής μου και τις κρατώ στο στόμα, και στρίβω όπως ερχομαι απο τα μικρά κομμάτια ευθείας έχοντας ένα μόνιμο βρυχηθμό απο πίσω απο ένα κινητήρα που δεν μπορώ να προσδιορίσω τι διάβολο κινητήρας είναι.
Σε κάποια φάση ο προπορευόμενος καγκουρας, (ο δεύτερος εχει χαθεί απο ώρα απο την οθόνη του ραντάρ) κάνει μια μπραφ και χώνετε σε ένα βενζινάδικο και αμέσως ο διώκτης μου απο πίσω τον ακολουθεί και αυτός.
Ευτυχώς, ανάσανα, ένα τεράστιο βάρος μου έφυγε απο τους ώμους γιατί δεν είχα σκοπό να κόψω παρά μόνο αν εμένα απο καύσιμα η πέρναγα τα σύνορα απο την απέναντι πλευρά της χώρας.

Άβαταρ μέλους

Σάββας
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από Σάββας » 13 Μάιος 2014, 22:39

Α χα χα χα χα χα .....αυτά είναι ! :yes: :tooth: :lolnb: Oook
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Patapios
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Νεα Ιωνια
Moto: Τiger 1050 SE
Κράνος: hjc prha-10

Δημοσίευση από Patapios » 13 Μάιος 2014, 22:43

naftilos έγραψε: Κατεβάζω μια και χουφτώνω τη μανετα του γκαζιού γέρα, μπαίνω στη δεξιά λουρίδα μιας και το πολεμικό φορτηγό μένει ανυποχώρητο στην αριστερή και επιταχύνει σαν SS.

Απιστευτο ...εβαλες και 5η :shocking: .... μαθαινεις σιγα σιγα...αντε και 4η σου ευχομαι συντομα :tooth:
FaceTiger.gr Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Σάββας
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από Σάββας » 13 Μάιος 2014, 22:56

Άν δε γίνεις Θωμάκο και κυνηγός ουράς θα βάλεις ΚΑΙ τρίτη ! :yes: :tooth: :lolnb:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

naftilos
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από naftilos » 13 Μάιος 2014, 23:04

Εξαναγκάσθηκα βρε κι@ρ@τα Ταπταπητε, δεν το έκανα απο πεποίθηση και δεν σημαίνει ότι θα το ξανακάνω στο μέλλον. Ήταν ειδικές συνθήκες αυτές που με ανάγκασαν και κατέστρεψα άσκοπα ίσα με 60cc απο τα ενεργειακά αποθέματα του πλανήτη.

Άβαταρ μέλους

Σάββας
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από Σάββας » 13 Μάιος 2014, 23:14

:tooth: :lolnb: :lolnb:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Αλομπαρ
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Χαβούζα
Moto: ΚTM SuperDukeR 1290
Κράνος: SHOEI XR-1100
Διάθεση:
Έχει κάνει like: 57 φορές
Έχει δεχθεί like: 33 φορές

Δημοσίευση από Αλομπαρ » 14 Μάιος 2014, 10:45

naftilos έγραψε:Εξαναγκάσθηκα βρε κι@ρ@τα Ταπταπητε, δεν το έκανα απο πεποίθηση και δεν σημαίνει ότι θα το ξανακάνω στο μέλλον. Ήταν ειδικές συνθήκες αυτές που με ανάγκασαν και κατέστρεψα άσκοπα ίσα με 60cc απο τα ενεργειακά αποθέματα του πλανήτη.

:worshippy:

:lolnb: :lolnb: :lolnb:
Δημήτρης

Πρωην jimbakis

Άβαταρ μέλους

Terathlios
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Εδώ
Moto: Triumph Sprint ST
Κράνος: Shoei XR1000

Δημοσίευση από Terathlios » 14 Μάιος 2014, 12:06

Έχω λιώσει στο γέλιο :lolnb: και είμαι στο γραφείο :whistling:
Δεν ελπίζω τίποτα.
Δε φοβάμαι τίποτα.
Είμαι λέφτερος.

Άβαταρ μέλους

Σάββας
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από Σάββας » 14 Μάιος 2014, 12:11

Θωμάααα για πές καμιά άλλη φάση ! :yes: :tooth: :lolnb:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
makisp
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από makisp » 14 Μάιος 2014, 12:38

Έχει χονδρό ταλένδο ο μακάκας και το αφήνει να πηγαίνει χαμένο. Κανείς δεν γράφει έτσι. Φαντάσου κανά μυθιστόρημα γραμμένο σε αυτό το στυλ. Best seller εγγυημένο. Ο Θωμάς και το ζωντανό του.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Σάββας
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από Σάββας » 14 Μάιος 2014, 13:12

makisp έγραψε:Έχει χονδρό ταλένδο ο μακάκας και το αφήνει να πηγαίνει χαμένο. Κανείς δεν γράφει έτσι. Φαντάσου κανά μυθιστόρημα γραμμένο σε αυτό το στυλ. Best seller εγγυημένο. Ο Θωμάς και το ζωντανό του.
Εγώ πάντως θα το αγόραζα ευχαρίστως και θα το διάβαζα όποτε ένιωθα πεσμένος ! :yes: :tooth: :lolnb: Oook
Εικόνα

nikolas fmx
Νέα μέλη
Νέα μέλη
Moto: Kawasaki Z 750s
Κράνος: Marushin RS1 carbon

Δημοσίευση από nikolas fmx » 15 Μάιος 2014, 13:22

Τωρα το ειδα το Θεμα.

Μπραβο παιδια......... Oook

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκτός συνόρων”