Προτασεις για εκδρομη !!!

Απάντηση

MARKOS-V
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: αθηνα

Re: Προτασεις για εκδρομη !!!

Δημοσίευση από MARKOS-V » 22 Δεκ 2015, 16:36

Τελευταία απάντηση στην προηγούμενη σελίδα:

naftilos έγραψε:Μπααααα!! Για τη σπηλιά του Διός στην Ίδη έχω προγραμματιστεί :yes:
εκει θελει περπατημα !!!!!

Άβαταρ μέλους

naftilos
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Αθηνα Ηρακλειο
Moto: Αprilia pegaso+capon
Κράνος: SHARK VISION-R
Έχει κάνει like: 90 φορές
Έχει δεχθεί like: 112 φορές

Δημοσίευση από naftilos » 22 Δεκ 2015, 17:19

Μπα άσφαλτος πάει μέχρι το ταβερνοκαταφύγιο στα 1400 μέτρα και μετά έχει 1600 μέτρα χωματόδρομο μέχρι τη μπούκα του σπηλαίου. Άνετα πάει ο πήγασος μέχρι εκεί μη σου πω ότι μπαίνει μέσα κιόλας. :yes:

Άβαταρ μέλους

Gavriilvet
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Αθήνα
Moto: Κawasaki Kle 400

Δημοσίευση από Gavriilvet » 22 Δεκ 2015, 23:28

Λαικ χωρίς να έχω ιδέα που είναι η Ιδη...
Γαβριήλ

MARKOS-V
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από MARKOS-V » 23 Δεκ 2015, 07:23

naftilos έγραψε:Μπα άσφαλτος πάει μέχρι το ταβερνοκαταφύγιο στα 1400 μέτρα και μετά έχει 1600 μέτρα χωματόδρομο μέχρι τη μπούκα του σπηλαίου. Άνετα πάει ο πήγασος μέχρι εκεί μη σου πω ότι μπαίνει μέσα κιόλας. :yes:
ειχα παει πριν.....25+ χρονια, (πιπινι ημουν),οποτε δεν θυμαμαι κ πολλα.την εισοδο μονο θυμαμαι,τιποτε αλλο. :?:

Άβαταρ μέλους

ibar132
Μέλη
Μέλη
Moto: tiger1050
Κράνος: arai qv
Έχει κάνει like: 70 φορές
Έχει δεχθεί like: 38 φορές

Δημοσίευση από ibar132 » 23 Δεκ 2015, 10:39

naftilos έγραψε:σπηλιά του Διός
που ειναι αυτο Θωμα?
يفغينيا
باناجيوتيس

Los buenos somos más!!

Άβαταρ μέλους

ALX
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Αθήνα
Moto: boGSer 1150
Κράνος: Shoei XR1000
Διάθεση:
Έχει κάνει like: 225 φορές
Έχει δεχθεί like: 236 φορές
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 23 Δεκ 2015, 14:08

Στο Ψηλορείτη
“Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.”.
ALX

Άβαταρ μέλους

chaoskiller
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Athens
Moto: Shiver
Κράνος: Caberg Ego

Δημοσίευση από chaoskiller » 25 Δεκ 2015, 13:56

Θέλω μέσα στην Άνοιξη να πάω Όλυμπο από την πίσω μεριά και να ανέβω προς παλιό Πλαταμώνα σε μια περιοχή που την λένε Πριόνια...λεπτομέρειες και πληροφορίες καλοδεχούμενες, ακόμα είναι στα σπάργανα η ιδέα, μπορεί να περιλαμβάνει και διανυκτέρευση! :thumpup:

edit: κάτι τέτοιο χοντρικα και επιστροφή....ολυμπος

MARKOS-V
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από MARKOS-V » 25 Δεκ 2015, 14:07

chaoskiller έγραψε:Θέλω μέσα στην Άνοιξη να πάω Όλυμπο από την πίσω μεριά και να ανέβω προς παλιό Πλαταμώνα σε μια περιοχή που την λένε Πριόνια...λεπτομέρειες και πληροφορίες καλοδεχούμενες, ακόμα είναι στα σπάργανα η ιδέα, μπορεί να περιλαμβάνει και διανυκτέρευση! :thumpup:

εχω παει πριονια,αλλα αν μεινουμε σε σκηνακι ειμαι μεσα για το 2ημερο

Άβαταρ μέλους

naftilos
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από naftilos » 25 Δεκ 2015, 18:42

MARKOS-V έγραψε:
naftilos έγραψε:Μπα άσφαλτος πάει μέχρι το ταβερνοκαταφύγιο στα 1400 μέτρα και μετά έχει 1600 μέτρα χωματόδρομο μέχρι τη μπούκα του σπηλαίου. Άνετα πάει ο πήγασος μέχρι εκεί μη σου πω ότι μπαίνει μέσα κιόλας. :yes:
ειχα παει πριν.....25+ χρονια, (πιπινι ημουν),οποτε δεν θυμαμαι κ πολλα.την εισοδο μονο θυμαμαι,τιποτε αλλο. :?:
Πριν 25 χρόνια? δεν είχε γεννηθεί ακόμα ο Δίας τότε :tooth:

MARKOS-V
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από MARKOS-V » 25 Δεκ 2015, 19:20

naftilos έγραψε:
MARKOS-V έγραψε:
Πριν 25 χρόνια? δεν είχε γεννηθεί ακόμα ο Δίας τότε :tooth:
εγω παντως ακουσα κλαματα απο καποιο μωρακι.αυτος θα ηταν.τωρα θα εχει ...μεγαλωσει κ δεν θα ακουσεις τιποτα

Άβαταρ μέλους

naftilos
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από naftilos » 25 Δεκ 2015, 19:28

chaoskiller έγραψε:Θέλω μέσα στην Άνοιξη να πάω Όλυμπο από την πίσω μεριά και να ανέβω προς παλιό Πλαταμώνα σε μια περιοχή που την λένε Πριόνια...λεπτομέρειες και πληροφορίες καλοδεχούμενες, ακόμα είναι στα σπάργανα η ιδέα, μπορεί να περιλαμβάνει και διανυκτέρευση! :thumpup:

Που θα πας πασά μου για να θες και διανυκτέρευση?
Στις Πρεσπες?
Μέχρι τα πριονια θα πας, δυο πλατειες παρά κει, ¼ της πατουσiας δρόμο.
Δεν οργανώνουμε διανυκτέρευση όταν πάμε από γλυφάδα στο μοσχάτο για καφέ για να φανεί η βόλτα μεγάλη.
Η βόλτα δεν αρκεί να φαίνεται μεγάλη, πρέπει να είναι κιόλας αλλιώς θα μας πάρουν με τις πέτρες. Άκου εκεί διανυκτέρευση
Άσε που μέχρι τότε, πότε ο Γιαννάκης δεν θα μπορεί πότε το Chaos του θα πονει.

Συγνώμη Γιαννάκη αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ να μη σου ρίξω 3-4 στα γρήγορα ηταν υπεράνω των δυνάμεων μου. :yes: :yes:

Άβαταρ μέλους

stiv
Mέλη
Mέλη
Τόπος διαμονής: Μοσχατο
Moto: Crossrunner 800
Κράνος: Αrai RX7 GP
Έχει κάνει like: 6 φορές
Έχει δεχθεί like: 13 φορές

Δημοσίευση από stiv » 30 Δεκ 2015, 00:03

προχθες πηγα μια βολτα μεχρι τα βιλια και παρατηρησα την στροφη που γλυστρησα στην προηγουμενη βολτα ,ναι Θωμα καλα μαντεψες ακομα εκει ειναι η γραμμη και δεν πιστευω
να κανει κανης τιποτα μεχρι να γινει κατι κακο.προσοχη λοιπον σε οποιον παει κατα κει ειναι λιγο πριν το χωριο

Άβαταρ μέλους

ibar132
Μέλη
Μέλη
Moto: tiger1050
Κράνος: arai qv
Έχει κάνει like: 70 φορές
Έχει δεχθεί like: 38 φορές

Δημοσίευση από ibar132 » 30 Δεκ 2015, 02:37

stiv έγραψε:προχθες πηγα μια βολτα μεχρι τα βιλια και παρατηρησα την στροφη που γλυστρησα στην προηγουμενη βολτα ,ναι Θωμα καλα μαντεψες ακομα εκει ειναι η γραμμη και δεν πιστευω
να κανει κανης τιποτα μεχρι να γινει κατι κακο.προσοχη λοιπον σε οποιον παει κατα κει ειναι λιγο πριν το χωριο
φυσικα κ εκει ειναι...που να παει...?σκοτωθηκε κανεις...?οταν σκοτωθει θα δουμε... :angry:
يفغينيا
باناجيوتيس

Los buenos somos más!!

MARKOS-V
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από MARKOS-V » 30 Δεκ 2015, 11:39

ibar132 έγραψε:
stiv έγραψε:προχθες πηγα μια βολτα μεχρι τα βιλια και παρατηρησα την στροφη που γλυστρησα στην προηγουμενη βολτα ,ναι Θωμα καλα μαντεψες ακομα εκει ειναι η γραμμη και δεν πιστευω
φυσικα κ εκει ειναι...που να παει...?σκοτωθηκε κανεις...?οταν σκοτωθει θα δουμε... :angry:
τελικα απο τι υλικο ειναι αυτη η φουτανα η γραμμη που αντεχει τοσες μερες;!!!

Άβαταρ μέλους

naftilos
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από naftilos » 02 Ιαν 2016, 01:22

Μέχρι το καλοκαίρι θα έχει καταστεί ανενεργή, αλλά μέχρι τότε θέλει αυξημένη προσοχή, νηστεία, και προσευχή, για το ο δαίμων παραμονεύει δίπλα στο χαντάκι

Άβαταρ μέλους

chaoskiller
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Athens
Moto: Shiver
Κράνος: Caberg Ego

Δημοσίευση από chaoskiller » 02 Ιαν 2016, 10:58

naftilos » 25 Δεκ 2015, 19:28 έγραψε:

Στις Πρεσπες?
Δεν οργανώνουμε διανυκτέρευση όταν πάμε από γλυφάδα στο μοσχάτο για καφέ για να φανεί η βόλτα μεγάλη.
Η βόλτα δεν αρκεί να φαίνεται μεγάλη, πρέπει να είναι κιόλας αλλιώς θα μας πάρουν με τις πέτρες. Άκου εκεί διανυκτέρευση

Συγνώμη Γιαννάκη αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ να μη σου ρίξω 3-4 στα γρήγορα ηταν υπεράνω των δυνάμεων μου. :yes: :yes:
Σεβάσμιε Γέροντα Χιλιομετροφάγε, η έννοια της βόλτας δεν είναι ίδια δια όλους...εγω θέλω να πάω με το μεκανάκι από ωραία μέρη, σε νορμάλ ταχύτητες, να κάτσω χαλαρά για καφέ σε απομονωμένα καφενεία (τουλάχιστον 2 ώρες) και μετά να αράξω για μάσα! Ακόμα καλύτερα, να έχω και αλλαξιά περιπάτου και να βρώ κάνα ειδυλιακό ποταμάκι κάπου κατ' κατ΄να βγάλω σέλφιζ!! Για να γίνει αυτό από ορεινο δίκτυο θα πρέπει να κάνω το πολύ 500 χλμ ημερησίως, οπότε για μια τέτοια εκδρομή , οι 2 ημέρες είναι νόμος! Ιδανικά με διανυκτέρευση σε ξενώνα ή καταφύγιο, αλλά κατασκηνώνουμε κιόλας αν δεν γίνετα αλλιώς! :think: :think:

MARKOS-V
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από MARKOS-V » 02 Ιαν 2016, 13:27

chaoskiller έγραψε:
naftilos » 25 Δεκ 2015, 19:28 έγραψε:

Στις Πρεσπες?

Σεβάσμιε Γέροντα Χιλιομετροφάγε, η έννοια της βόλτας δεν είναι ίδια δια όλους...εγω θέλω να πάω με το μεκανάκι από ωραία μέρη, σε νορμάλ ταχύτητες, να κάτσω χαλαρά για καφέ σε απομονωμένα καφενεία (τουλάχιστον 2 ώρες) και μετά να αράξω για μάσα! Ακόμα καλύτερα, να έχω και αλλαξιά περιπάτου και να βρώ κάνα ειδυλιακό ποταμάκι κάπου κατ' κατ΄να βγάλω σέλφιζ!! Για να γίνει αυτό από ορεινο δίκτυο θα πρέπει να κάνω το πολύ 500 χλμ ημερησίως, οπότε για μια τέτοια εκδρομή , οι 2 ημέρες είναι νόμος! Ιδανικά με διανυκτέρευση σε ξενώνα ή καταφύγιο, αλλά κατασκηνώνουμε κιόλας αν δεν γίνετα αλλιώς! :think: :think:
εχει φαση το σκηνακι.φωτιτσα κ κανενα μπριζολιδι πανω στα ξυλα-καρβουνα, κουβεντουλα κ εισαι ωραιος.
βεβαια η λεξη σκηνη ,,,ξυνιζει μερικους.αλλα ας μεινουν σε χοτελι ή ας μεινουν σπιτι τους καλυτερα.
να κανονισουμε 2-3ημερες εξορμισεις στη φυση, περα απο το ...καρπενησι,που το βγαζει καποιος κ σε μια μερα πανε ελα

ironMANos®
Mέλη
Mέλη
Τόπος διαμονής: Περαμα-Πειραια
Moto: BANDIT 1250

Δημοσίευση από ironMANos® » 08 Ιαν 2016, 21:54

9 μοτο μεχρι στιγμης θα βρεθουμε το πρωί στο ''Περίπτερο'' με προορισμο τα Λουτρα Ελενης για καφε και Μπατζαβαλη για φαγητο.
Αναχώρηση απο ''περιπτερο'' στις 10,15.
Οποιος πιστος ας προσελθει :moto:

MARKOS-V
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από MARKOS-V » 09 Ιαν 2016, 06:39

παλι στον μπατζαβαλη;πηγα 2 φορες,καλα ειναι.υπαρχουν κ αλλα μερη να δουμε κ να φαμε.

ironMANos®
Mέλη
Mέλη
Τόπος διαμονής: Περαμα-Πειραια
Moto: BANDIT 1250

Δημοσίευση από ironMANos® » 09 Ιαν 2016, 09:32

Καβάλα το μοτοσακό και ακολούθα και ασε τα μα -μου. :D
Αλλαγη ωρας,10,30 περιπτερο 11 αναχωρηση

MARKOS-V
Μέλη
Μέλη

Δημοσίευση από MARKOS-V » 09 Ιαν 2016, 10:08

θα ερθω στην ελενη κ μετα για βολτα μεχρι τον καρατζα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκδρομές / μοτοβόλτες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης