Αναπαύσου εν ειρήνη τεράστιε Lemmy Kilmister

Συναυλίες - Θέατρα - Εκδηλώσεις
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Αθήνα
Moto: boGSer 1150
Κράνος: Shoei XR1000
Διάθεση:
Έχει κάνει like: 224 φορές
Έχει δεχθεί like: 234 φορές
Επικοινωνία:

Αναπαύσου εν ειρήνη τεράστιε Lemmy Kilmister

Δημοσίευση από ALX » 29 Δεκ 2015, 14:43

Ο Lemmy μέσα από δικές του ατάκες. Και ένα αντίο από τον κόσμο της ροκ

Εικόνα
Ο κόσμος της ροκ και όχι μόνο, μουσικής, αποχαιρετά μια θρυλική μορφή. Ο Lemmy δεν είναι πια μαζί μας, μας μένουν όμως τα λόγια και τα τραγούδια του

"Σιγά - σιγά επανέρχομαι. Έκοψα, σχεδόν το κάπνισμα. Κάνω που και που, αλλά μέχρι εκεί. Το ίδιο και στο ποτό. Το ελάττωσα ή πιο σωστά το γύρισα στη βότκα αντί του Jack Daniels, που λένε πως είναι καλύτερο, προφανώς. Αν είναι να πιεις, πιές βότκα, κάνει το λιγότερο κακό". Πριν δυο χρόνια ο Lemmy αντιμετώπιζε προβλήματα από τις καταχρήσεις και ανακοίνωνε την επάνοδο του. Από το 2013, είχε άλλωστε εμφυτευμένο απινιδωτή εξαιτίας καρδιακής αρρυθμίας. Ωστόσο μια επιθετική μορφή καρκίνου τον νίκησε, το ξημέρωμα της Τρίτης, λίγο πριν τελειώσει το 2015.

"Δεν μετανιώνω για τίποτα στην καριέρα μου, ούτε και στον τρόπο που έζησα. Όλα τα όνειρά μου έγιναν πραγματικότητα. Δεν υπάρχουν πολλοί που να μπορούν να το πουν αυτό. Οι περισσότεροι άνθρωποι πάνε σε μια δουλειά που μισούν όλη τη ζωή τους. Δεν μπορώ να το φανταστώ, είναι απαίσιο. Είμαι γεμάτος ευγνωμοσύνη για τις ευκαιρίες που είχαμε αλλά και τα ρίσκα που πήραμε". Ο baddest motherfucker της ροκ μουσικής, όπως τον έλεγε ο Dave Grohl, έφυγε ζώντας μια ζωή όπως την ήθελε.

Ο Ian 'Lemmy' Kilmister ξεκίνησε σαν roadie του Hendrix, έκανε τα πρώτα του βήματα με τους 60's Rockin Vickers και τους space rockers Hawkwind και θεμελίωσε τη μέταλ με τους Motörhead. Μιλάμε για έναν άνθρωπο που "θυμάται την εποχή πριν το rock n' roll" όπως είχε πει ο ίδιος στον Henry Rollins.

Ακόμα κι αν οι μνήμες του επανέρχονταν μέσα από πολλές δόσεις αυτοσαρκασμού. "Ήταν φοβερό το καλοκαίρι το ’71.Δεν το θυμάμαι, αλλά δεν θα το ξεχάσω ποτέ". Για τον Lemmy οι Motörhead ήταν "η πιο βρώμικη rock n’ roll μπάντα του κόσμου. Αν οι Motörhead μετακομίσουν δίπλα σας, το γρασίδι σας θα πεθάνει", έλεγε.

Πριν από ένα χρόνο, έλεγε στο περιοδικό Revolver:

Για την εμπειρία του με τον Hendrix: "Μου έμαθε πώς να βρίσκω να ναρκωτικά στα πιο απίθανα σημεία. Αυτό ήταν ένα μέρος της δουλειάς που έκανα για αυτόν. Ήταν τόσο cool και οι κινήσεις του στο χώρο τον έκαναν να μοιάζει με εκλεπτυσμένη αράχνη. Τον ενδιέφερε πάντα το κοινό, αλλά το χιούμορ του ήταν πολύ κακό επειδή συνεχώς το μυαλό του ήταν εκτός. Ο κόσμος γύρω του δεν καταλάβαινε πια τι έλεγε την εποχή που τελείωσε. Αλλά ήταν σίγουρα ο καλύτερος κιθαρίστας που είδαμε ποτέ".

Για τις επιρροές του: "Στα νιάτα μου ήμουν επηρεασμένος από τους Everly Brothers αλλά δεν μπορείς να το ακούσεις αυτό στους Motorhead. Άλλες επιρροές μου ήταν ο Chuck Berry, ο Eddie Cochran και ο Little Richard. Νομίζω ότι τα πάντα είναι μια επιρροή ακόμα και αν σε επηρεάζει να μην κάνεις κάτι".

Για τις groupie: "Ήταν τη δεκαετία του 70 και αυτή η κοπέλα ανέβηκε στη σκηνή μου κατέβασε το παντελόνι και έκανε τη δουλειά της. Αλλά εγώ συνέχιζα να παίζω. Δεν μπορούσα να σταματήσω τη συναυλία, θα ήταν αντί-επαγγελματικό. Αλλά υπάρχουν και ιστορίες που είναι οι αγαπημένες μου και δεν έχουν να κάνουν με το sex. Μια φορά έπρεπε να φυγαδεύσουμε τον Phil Cambell από το ξενοδοχείο, γιατί ήταν τύφλα στο μεθύσι ως συνήθως και έκανε ακατάλληλες προτάσεις στη ρεσεψιονίστ. Αυτή φώναξε τους μπάτσους".

Για τις γυναίκες είχε δηλώσει στο περιοδικό Punknews: "Ποτέ δεν είδα τις γυναίκες σαν αντικείμενα. Πάντα ήμουν ειλικρινής. Συμπεριφέρομαι στους ανθρώπους όπως θέλω να συμπεριφέρονται αυτοί σε μένα. Οι γυναίκες είναι το ίδιο πράγμα με μένα, απλά έχουν βυζιά. Αν θέλουν να είναι τρελές, δεκτόν, γιατί κι εγώ είμαι τρελός μερικές φορές. Αν θέλουν να παίζουν rock, υπέροχα, γιατί κι εμένα μου αρέσει να παίζω rock. Αν είναι καλή τέχνη, είναι καλή τέχνη. Γαμώτο, μου αρέσουν οι γυναίκες!".

Αλλά και για τους Beatles: "Ο Lennon ήταν το μεγαλύτερο κωλόπαιδο στους Beatles. Γι' αυτό πάντα μου άρεσε, αυτόν προτιμούσα, πιστεύω πως με ενέπνευσε. Οι Beatles άλλαξαν τη μουσική και με έκαναν να νιώθω πως μπορώ να αλλάξω τον κόσμο. Έτσι κι εγώ και η γενιά μου προσπαθήσαμε να τον αλλάξουμε, καθώς οι Beatles έτσι μας έκαναν να νιώθουμε. Δεν τα καταφέραμε, όμως, γιατί ο κόσμος είναι γεμάτος σκατά".

Το 2013, δήλωνε στο περιοδικό Classic Rock για τη ζωή και τον θάνατο:

"Δεν μετανιώνω για τίποτα από όσα έχω κάνει. Δεν έχει νόημα. Είναι πολύ αργά. Τα έχεις κάνει ήδη έτσι; Έζησες τη ζωή σου. Δεν υπάρχει λόγος να εύχεσαι να μπορούσες να αλλάξεις κάτι. Υπάρχουν ένα-δύο πραγματάκια που θα μπορούσα να είχα κάνει διαφορετικά, αλλά τίποτα από αυτά δεν έφερνε μεγάλες αλλαγές.

Είμαι ευχαριστημένος με τον τρόπο που εξελίχθηκαν τα πράγματα στη ζωή μου. Νομίζω ότι έφερα χαρά σε πολλούς ανθρώπους σε ολόκληρο τον πλανήτη. Είμαι αληθινός προς τον εαυτό μου και σε αυτούς που έχω απέναντί μου. Ο θάνατος είναι αναπόφευκτος. Το καταλαβαίνεις καλύτερα όταν φτάνεις στην ηλικία μου. Δεν ανησυχώ γι αυτό. Είμαι έτοιμος. Όταν φύγω θέλω να φύγω κάνοντας αυτό που κάνω καλύτερα. Αν πέθαινα αύριο, δεν θα είχα παράπονο. Όλα ήταν καλά".

Προφανώς ο Lemmy δεν είχε πρόβλημα να απαντήσει στα πάντα και να σχολιάσει τα πάντα δίχως κανένα κόμπλεξ. Απαντώντας σε ερώτηση ακόμα και για τους ABBA, είπε πως ήταν μια από τις αγαπημένες του μπάντες. "Άκουγα Little Richard και Elvis, και αυτό ήταν! Μετά πήγα στο Λονδίνο, γιατί αν ήθελες να κάνεις κάτι, εκεί έπρεπε να πας. Πουθενά αλλού δεν θα μπορούσες να κάνεις κάτι. Ακόμα και οι Beatles έπρεπε να πάνε Λονδίνο".

Η τελευταία του "γιορτή", έγινε το βράδυ της Κυριακής 13 Δεκεμβρίου στο Whisky A Go Go του Los Angeles. Στις 24 Δεκεμβρίου ήταν τα 70α του γενέθλια, ωστόσο είχε επιλέξει να τα γιορτάσει λίγες μέρες πριν μαζί με τους φίλους που επέλεξαν να είναι μαζί του.

Η "πριβέ" γιορτή μετατράπηκε σε συναυλία καθώς το παρών έδωσαν, μεταξύ άλλων, εκλεκτά μέλη της ροκ σκηνής όπως οι Slash, Duff McKagan, Matt Sorum, Gilby Clarke (Guns N' Roses), Robert Trujillo (Metallica), Charlie Benante, Scott Ian (Anthrax), Zakk Wylde (Black Label Society), Steve Jones (Sex Pistols), Steve Vai, Billy Duffy (The Cult), Chris Jericho (Fozzy), Doug Pinnick (King's X), Franky Perez (Apocalyptica), Sebastian Bach (Skid Row), Whitfield Crane (Ugly Kid Joe), Bob Kulick (Meat Loaf, Alice Cooper), Glenn Danzig και ο Billy Idol.

"Born to lose. Live to win". Ο τρόπος που έζησε και μια από τις πιο θρυλικές ατάκες του Lemmy. Το αντίο, δόθηκε από τον κόσμο της ροκ και όχι μόνο, μουσικής.

news247.gr

R.I.P Lemmy :( και σε ευχαριστούμε για την κληρονομιά που μας άφησες

“Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.”.
ALX

Άβαταρ μέλους

Αλομπαρ
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Χαβούζα
Moto: ΚTM SuperDukeR 1290
Κράνος: SHOEI XR-1100
Διάθεση:
Έχει κάνει like: 57 φορές
Έχει δεχθεί like: 33 φορές

Δημοσίευση από Αλομπαρ » 29 Δεκ 2015, 21:22

rip
Δημήτρης

Πρωην jimbakis

Άβαταρ μέλους

Vag
Συντονιστές
Συντονιστές
Τόπος διαμονής: Μπατιρολανδη
Moto: tiger 1050
Κράνος: HJC RPHA - 10plus
Έχει κάνει like: 70 φορές
Έχει δεχθεί like: 45 φορές

Δημοσίευση από Vag » 29 Δεκ 2015, 23:31

:(
Εικόνα
Αν θες να νιώθεις πλούσιος, απλά μέτρα όλα τα πράγματα που έχεις τα οποία δεν αγοράζονται με χρήματα.

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 30 Δεκ 2015, 10:01

Πρώτο live των Motorhead στην Αθήνα όταν εκφώνησε "Acropolis" το τραγούδι τους "Metropolis"

“Όσο βελτιώνεται η τεχνολογία των μοτοσυκλετών (ηλεκτρονικά βοηθήματα), τόσο υποβαθμίζεται η τέχνη του αναβάτη.”.
ALX

Άβαταρ μέλους

Rory
Μέλη
Μέλη
Τόπος διαμονής: Χανιά
Moto: Triumph tiger 1050
Έχει κάνει like: 25 φορές
Έχει δεχθεί like: 22 φορές

Δημοσίευση από Rory » 30 Δεκ 2015, 17:23

R.I.P Lemmy ..........................
κι οπως ειπε ενας φιλος κι "αδερφος" στο FB...

τραβα ρε γερο , ασε μας εμας και κανε την κολαση μπουρδελο !!!!!!!!!!
Keep on rockin

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 30 Δεκ 2015, 20:18

1990. Φωτογραφίες έξω από το Ρόδον. Η θρυλική μπάντα των Motorhead, μας χάρισε μια απίστευτη βραδιά! Άλλο να στο λένε κι άλλο να το βλέπεις και να το νιώθεις!!! Μεγάλη απώλεια :(

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
ALX

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 31 Δεκ 2015, 09:28

Καρκίνος στο κεφάλι και τον λαιμό η αιτία θανάτου του Lemmy.
Είχε πάει σε ένα σωρό νοσοκομεία και δεν του είχαν βρει τίποτα δήλωσε ο μάνατζέρ του.
Μετά τον εορτασμό των γενεθλίων του στις 24 Δεκέμβρη (δύο μέρες νωρίτερα από την πραγματική ημερομηνία) ζήτησε να πάει στο νοσοκομείο γιατί δεν αισθάνοταν καλά. Οι εξετάσεις του ήταν "καθαρές" αλλά οι γιατροί τον υπέβαλαν σε αξονική τομογραφία για περαιτέρω έλεγχο και ανακάλυψαν τον καρκίνο στο λαιμό και το κεφάλι! Μια πολύ επιθετική μορφή καρκίνου.
Αρχικά του είπαν οι γιατροί ότι δεν υπάρχει καμία ελπίδα και ότι έχει από 2 έως 6 μήνες ζωή.
Τελικά είχε μόλις 2 ημέρες. :/

Όπως ειπώθηκε από τον μάνατζέρ του, ο Lemmy ήταν ο μόνος που το πήρε τόσο ελαφρά λέγοντας ..."δυο μήνες ε?"
ALX

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 31 Δεκ 2015, 13:50

18 ατάκες-μαθήματα ζωής από τον Lemmy

ROCK IS DEAD — DECEMBER 29, 2015

lemmy
Ήταν ένας από τους πιο αυθεντικούς τύπους που περπάτησε σε αυτόν πλανήτη. Δεν μάσαγε τα λόγια του, δεν χάιδευε αυτιά και έλεγε αλήθειες που έκαναν πολύ κόσμο να αισθάνεται άβολα.

Ο Lemmy έφυγε από τη ζωή του σε ηλικία 70 ετών και εκτός από τις μουσικές του μας άφησε ως κληρονομιά και ατάκες θανατηφόρες. Λόγια από έναν άνθρωπο που έζησε τη ζωή του με το πόδι κολλημένο στο γκάζι και δεν μετάνιωνε για τίποτα.

Και αυτά τα λόγια μπορούν να μας βάλουν σε σκέψεις για πολλά πράγματα στη ζωή μας.

-Οι άνθρωποι δεν γίνονται καλύτεροι όταν πεθαίνουν. Απλά μιλάς για αυτούς σαν όντως αυτό να συμβαίνει. Αλλά δεν είναι αλήθεια. Αν ήταν μαλάκες παραμένουν μαλάκες. Απλά πλέον είναι νεκροί μαλάκες.

-Το μόνο ενδιαφέρον πράγμα για τη θρησκεία είναι το πόσους έχει σφάξει.

-Η θρησκεία είναι ηλίθια έτσι κι αλλιώς. Μία παρθένα μένει έγκυος από ένα φάντασμα. Θα πέρναγε αυτή η δικαιολογία σε δικαστήριο διαζυγίων;

-Σε πολλούς ανθρώπους δεν αρέσει η αλήθεια. Αλλά σε μένα αρέσει. Μ’ αρέσει γιατί τους αναστατώνει. Αν τους κάνεις σαφές πολλές φορές ότι λένε μαλακίες, μπορεί κάποια στιγμή κάποιος από αυτούς να πει, για μισό λεπτό, έκανα λάθος. Ζω για τέτοιες στιγμές, αλλά συμβαίνουν σπάνια.

-Όσο περνάς μέσα από τις πλούσιες παραστάσεις της ζωής ανακαλύπτεις ότι οι περισσότεροι άνθρωποι δεν αξίζουν ούτε για να σου γυαλίζουν τα παπούτσια. Ένας καλό φίλος είναι αυτός που θα σε κρύψει όταν είσαι καταζητούμενος για φόνο. Πόσους τέτοιους έχετε;

-Δεν καταλαβαίνω τους ανθρώπους που πιστεύουν ότι αν αγνοήσεις κάτι αυτό θα φύγει. Όχι μόνο μένει αλλά γίνεται και πιο δυνατό. Η Ευρώπη αγνοούσε τον Χίτλερ για 20 χρόνια. Ως αποτέλεσμα αυτός σκότωσε το ένα τέταρτο του πλανήτη.

-Δεν νομίζω ότι είναι σωστό να κουνάς το πουλί σου δεξιά αριστερά όταν ο κόσμος απλά κοιτάει τη δουλειά του και δεν θέλει να το δει.

-Αν δεν έκανες κάτι που ήταν κακό τότε έζησες μια βαρετή ζωή. Όλα τα ευχάριστα πράγματα είναι επικίνδυνα.

-Αν θέλεις να γίνεις rock star, γίνε rock star. Ο κόσμος δεν θέλει στη σκηνή ένα τύπο της διπλανής πόρτας. Θέλει να δει κάποιον από άλλο πλανήτη.

-Ένα περιοδικό στην Αγγλία έγραψε ότι πήδηξα 2.000 γυναίκες. Τους είπα ότι ήταν 1000. Αν το σκεφτείς δεν είναι υπερβολικό νούμερο.

-Οι άνθρωποι απλά ξεσκίζουν ο ένας τον άλλο στο πέρασμα των χρόνων. Τίποτα δεν σκοτώνει μία σχέση όσο η δέσμευση.

-Δεν μετανιώνω. Είναι ανούσιο. Είναι πολύ αργά για να μετανιώσεις. Το έχει κάνει ήδη. Έχεις ζήσει τη ζωή σου. Δεν υπάρχει νόημα να εύχεσαι να μπορούσες να το αλλάξεις.

-Αυτή η γενιά έχει μετατραπεί σε ένα μάτσο χέστηδες. Κανένας δεν φαίνεται να απολαμβάνει τη ζωή του πια. Όλοι μετανιώνουν που έκαναν κάτι διασκεδαστικό.

-Ο θάνατος είναι αναπόφευκτός έτσι δεν είναι; Το συνειδητοποιείς όταν φτάσεις στην ηλικία μου. Είμαι έτοιμος. Όταν φύγω θέλω να φύγω κάνοντας αυτό που κάνω καλά. Αν πέθαινα αύριο δεν θα παραπονιόμουν. Ήταν καλά.
ALX

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 31 Δεκ 2015, 19:37

Για όσους θέλουν να μάθουν κάτι παραπάνω για τη ζωή του, υπάρχει και η ταινία "Lemmy The movie" (έχει και ελληνικούς υπότιτλους) ;)
ALX

ironMANos®
Mέλη
Mέλη
Τόπος διαμονής: Περαμα-Πειραια
Moto: BANDIT 1250

Δημοσίευση από ironMANos® » 31 Δεκ 2015, 21:16

Συμφωνα με τον ιδιο η μπάντα έπαιζε rock 'n roll οποτε ήταν εκτός του γούστου μου με κάποιοες μικρες εξαιρέσεις.
Διάβασα οτι απο τα 30 του και μεχρι το 2013 έπινε ενα μπουκαλι Jack Daniels την μερα....αυτοκαταστροφικο... :/
Το αρνητικό με τους ανατρεπτικους ή περιθωριακους τυπους σαν τον Λεμμι ή τον Οζζι ,ειναι οτι δημιουργουν λάθος προτυπα στην νεολαία.
Γνωρισα πολλά παιδια την 10ετια των 80s που πηγαν στον ολεθρο της πρεζας ακολουθώντας τα μονοπατια του Λεμμυ του Οζζυ και πολλών άλλων,οπότε μάλλον δεν θα πώ το τυπικο rip

Καρκινο εχει και ο Bruce Dickinson των iron Maiden και πραγματικα θα στεναχωρηθω εαν φυγει.
Προσφατως εφυγε και ο πρωτος ντραμερ τους ο Clive Burr απο σκληρηνση κατα πλακας.

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 31 Δεκ 2015, 21:50

Μάνο... σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις, δεν κοιτάμε τι κάνει ο άλλος "στο κρεβάτι του" ή "το σπίτι του", αλλά κοιτάμε αυτό που μας προσφέρει και γι' αυτό που θέλουμε να μας προσφέρει.

Κι αυτό ήταν η μουσική του. Το αν έπινε ένα μπουκάλι ουίσκι ή αν έπαιρνε ναρκωτικά ποσώς με ενδιαφέρει. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του και πράττει όπως νομίζει. Κι εγώ μεγάλωσα με πρότυπα όλους αυτούς, αλλά δεν πήρα ποτέ μου ναρκωτικά, ούτε αλκοολικός έγινα.

Το αν παρασύρθηκαν στα ναρκωτικά κάποιοι νέοι στα 80s σίγουρα δεν φταίει ο Lemmy (αν δημιούργησε λάθος πρότυπα) αλλά ένα σωρό άλλοι παράγοντες. Ναρκωτικά έπαιρναν και παίρνουν και άλλοι επώνυμοι, κάθε είδους μουσικής και είδους τέχνης.
Δεν θα ασχοληθώ λοιπόν με το τι κάνει ο κάθε διάσημος. Τον αν είναι πούστης ο Rossi όπως λένε κάποιοι ή αν ο Οzzy ήταν σατανιστής, ή αν ο Lemmy πρεζάκιας.

Και στην τελική, τον προτιμώ από χιλιάδες άλλους "δήθεν" που έκαναν (και κάνουν) τα ίδια και χειρότερα κρυμμένοι πίσω από τη μάσκα του political correct.

Mη ξεχνάς επιφανείς ανθρώπους της κοινωνίας μας, της τηλεόρασης και της show bizz κτλ οι οποίοι είναι πρεζέμποροι (1000 φορές χειρότεροι από έναν επώνυμο χρήστη) και κυκλοφορούν ελεύθεροι.
ALX

ironMANos®
Mέλη
Mέλη
Τόπος διαμονής: Περαμα-Πειραια
Moto: BANDIT 1250

Δημοσίευση από ironMANos® » 02 Ιαν 2016, 21:47

Δεν διαφωνώ πουθενά ΑΛΞ αλλά ολος ο κοσμος δεν σκεφτετε σαν εσενα και εμενα ειδικα στην ευαίσθητη ηλικία των teenagers που ψαχνουν για πρότυπα.
Θυμάμαι που ρορε λέγαμε οτι το smoke on the water μιλαει για ναργιλεδες και μαριχουανες ενω αυτο ελεγε για μια φωτια σε ξενοδοχειο στο Μοντρέ
Δες τα σημερινα προτυπα,η Μαιλυ Σαιρους απο παρουσιαστρια σε παιδικη εκπομπη εγινε ξεκωλο πορνιδιο-τραγουδιστια.Καποια κοριτσακια θα την ακολουθησουν,οχι ομως ολα..............θεμα χαρακτηρα και ιδιοσυγκρασιας. ;)

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 08 Ιαν 2016, 13:26

H κηδεία του Ιαν Λεμμυ Κίλμιστερ θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω youtube αύριο το βράδυ στις 1 μετά τα μεσάνυχτα για όσους θέλουν να την παρακολουθήσουν.
΄
(Από ανακοίνωση στην επίσημη ιστοσελίδα του συγκροτήματος για να μην δημιουργηθεί το αδιαχώρητο από τους αμέτρητους φαν του συγκροτήματος, στο μέρος ταφής του στο Hollywood του Los Angeles)
ALX

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 10 Ιαν 2016, 01:30

ALX

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 17 Νοέμ 2016, 12:59

Φόρος τιμής από τους Metallica. Μurder One το κομμάτι του καινούριου τους δίσκου αφιερωμένο στο Lemmy!

ALX

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 19 Νοέμ 2016, 22:54

One crown
Shines on through the sound
One crown
Born to lose
One man
Does not give a damn
One man
No excuse

Aces wild
Aces high
All the aces
Aces ‘til you die

White lines fading
The iron horse rolls on and on and on

Hear your thunder
Still feeding back
Still hear your thunder
The man in black
Born to lose
Living to win

One fist
Hammers through the mist
One fist
Steady on
One heart
Die hard from the start
One heart
Beats its song

Murder all
Murder one
Gimme murder
Second class to none

Headlights fading
The iron horse rolls on and on and on

Hear your thunder
Still feeding back
Still hear your thunder
The man in black
Born to lose
Living to win

Hear your thunder
Still feeding back
Still hear your thunder
The man in black
Born to lose
No excuse

Till the end
Been living to win
Been living to win
ALX

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας θέματος
ALX
Μέλη
Μέλη
Διάθεση:
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALX » 28 Δεκ 2016, 14:53

The only time I'm easy's when I'm Killed by death. Lemmy Kilmister 24/12/1945 - 28/12/1915 :(
ALX

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτισμικά / Καλλιτεχνικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης